Bir Erkeğin Kıyafet Dolabında Olmazsa Olmazlar

Övünmek gibi olmasın, pek şekilci bir insan değilimdir! :-) Marka düşünkünlüğüm de yoktur. Marka yerine kalite diyenlerdenim... Bir erkeğin kaliteli -pahalı değil, dikkatinizi çekerim kaliteli!- giyinmesi de bence kendisi hakkında çok ipucu verir...

İşte, bu yüzden bence bir erkeğin kıyafet dolabında mutlaka olması gereken bazı kıyafetler vardır. Tarzınız ne olursa olsun, aşağıdaki giysiler hiç ummadığınız zamanlarda ve yerlerde durumu kurtarmanızı sağlar. Tecrübeyle sabittir! :)

1) Siyah kazak, gömlek
Siyah bir kazak ve gömleği hemen her yerde ve şeyle giyebileceğiniz için tam anlamıyla can kurtaran olurlar. Ama kaliteli malzemeden olmasına dikkat edin. Kalitesiz bir "siyah" kendisini hemen belli eder!

2) En az bir tane takım elbise!
Tamam, belki işyerinde spor giyinebiliyorsunuz ya da takım elbiseleri sıkıcı buluyorsunuz. Ama ne olursa olsun gardrobunuzda mutlaka en az bir tane kaliteli takım elbise bulundurun. Cenaze, düğün, iş yemeği, davet... Her ortamda giyebilirsiniz ve harika görünürsünüz! Gelinlik nasıl her kadını güzel gösterirse, takım elbise de hemen her erkeği daha yakışıklı gösterir. Unutmayın, kadınlar her yere gelinlikleriyle gidemez, ama siz her ortamda takım elbiseyle olabilirsiniz! :)


3) Mavi ve beyaz klasik kesim gömlek
Eğer arada sırada da olsa takım elbise giyiyorsanız dolabınızda en az bir kaç beyaz ve mavi gömlek olsun. Bu iki renk gömleği pek çok kravat ve takım elbiseyle kombine edebilirsiniz.

4) En az bir tane manşetli gömlek
Kol düğmesi her zaman sizi şık gösteren bir yoldaşdır. Bu yüzden minimum bir tane manşetli gömleğiniz olsun. Tek bir tane olacaksa illa ki düz ve beyaz.


5) Siyah polo t-shirt
Siyah renkli polo yaka bir t-shirt'ü aklınıza gelen gelmeyen her şeyle her yerde giyebilirsiniz...


6) Blazer ceket
Madde 5'teki gibi bir hayat kurtarıcıdır. Zira, her yerde her kombinasyonla giyilebilir ve sizi harika gösterir! :-) Erkek çocuk gibi değil de "erkek" gibi görünmek istiyorsanız blazer şart!

4 yorum:

Adsız dedi ki...

güzel yazı ama bazı eksiklikler var bence :) belki dolapta olmayabilir ama güzel 1 saat, muhteşem 1 ayakkabı ve seksi 1 güneş gözlüğü de olmalı bence listede...

alper sezer dedi ki...

eee blazer altına şık 1 kot pantolon yazılmamış ama!

Ankara Mahpusu dedi ki...

Haklısın... Saat, ayakkabı ve "seksi" :) güneş gözlüğü konularına ayrıca değineceğim...

Ankara Mahpusu dedi ki...

Alper sen de haklısın! :-)

Blazer'ın en güzel kombinasyonlarından biri de tabii ki kot. Ama kot her dolapta mutlaka vardır diye bahsetme gereği duymadım.

Kot-blazer kombinasyonu hakkında detaylı bilgiye ilk blazer post'umdan ulaşabilirsin:

http://ankaramahpusu.blogspot.com/2010/01/blazer-ceket.html

Yorum Gönder