Köftebaba Çeşnicibaşı

Köfte demek Ankara Mahpusu demek, Ankara Mahpusu demek köfteye sonsuz hürmet ve de sualsiz sevgi demek olduğundan Ankara'daki köftecileri yazmaya devam!

Aslında, alış veriş merkezleri ya da yeni adlarıyla AVM'lerde köfte yemem pek. Zira çok insanın gelip gittiği yerlerin çevresine konuklanmış mekanlarda leziz köfte yemek güçtür.
Köftebaba Çeşnicibaşı, bu konuda istisna sayılabilecek restorantlardan. Ankamall AVM'de yer alan (fast food zincirlerinin olduğu katta değil) Köftebaba, ilk olarak adının ve logosunun güzelliğiyle aklımı çelivermişti. Sonrasında köftesinin de fena olmadığını keşfedince, nadiren de olsa yolum Ankamall'a düşünce yemek için başka yere gitmez oldum.

Köftebaba, adı üzerinde köfte ağırlıklı bir restorant. Köfte, biftek, tavuk ızgara, şiş pek fazla seçeneğin olmadığı menünün demirbaşları.

Köfteyi İskender usulü hazırlıyorlar. Yani, ufak ufak doğranmış kıtır pide parçalarının üzerinde köfte ve en üstte de salçalı sos ve kızdırılmış tereyağı kombinasyonu ile geliyor köftelerimiz. Tabii İskender usulü olunca yanında da yoğurt illa ki eşlik ediyor.

Muhteşem olmasa da insanı kesinlikle rahatsız etmeyen güzel bir köfte lezzeti sunuyor Köftebaba. Bir alış veriş merkezinde bulunabilecek en iyi köftecilerden biri bence. Bu arada, porsiyonlar azıcık küçük. En azından benim için! :) 90 kilo üzeri olanlar için bir porsiyon kesinlikle kesmez. Minimum 1,5 söylesinler, bana da teşekkür etsinler...

Tatlı olarak gelen künefe, belki türünün en örneği değil. Ama o da oldukça tatmin edici...

Servis yoğun zamanlarda biraz aksasa da, garsonlar Türkiye ortamalasına göre güler yüzlü.

Son olarak, fiyat olarak oldukça uygun olduğunu söylemeliyim. Bu nedenle, fiyat/performans açısından çok başarılı bir mekan Köftebaba.

Köftebaba Çeşnicibaşı

Ankara
Ankamall 0312 541 2 142

Mersin Forum Mersin 0324 331 5 198

Eskişehir Espark 0222 333 0 244

Ankara Mahpusu'nun notu: 7/10

1 yorum:

Ayşegül dedi ki...

Köfteleri süper, ben çok seviyorum burayı! :)

Yorum Gönder