Antiochia - Asmalı Mescit

Vedat Milor'un tavsiyeleri arasında yer alan ve Asmalı'dayken benim de dikkatimi çekmiş olan Antiochia'ya bir akşam yemeği için Feride'yi götürdüm.

Antiochia, Antakya mutfağına özgü yemekler sunan küçük ama şirin lokanta. Mekanın sahibesi Jale Balcı'nın Antakya yemekleri hakkında kitapları da varmış.

Karışık bir meze tabağı alarak humus, abagannuç , muammara, yoğurtlu patlıcan, zahterli zeytin tattık. Vasatın çok üstünde değildi mezeler açıkçası. Tabii yanlarına rakıyı da ihmal etmedik :)


Ana yemek olarak bir tür et yemeği söyledik. Etler ve pek çok malzeme Antakya'dan geliyormuş; ama çok farklı, doğal bir et tadı alamadım ne yalan söyleyeyim...

Açık konuşmak gerekirse, büyük beklentiyle gittiğimizden olsa gerek bizi çok şaşırtan bir lezzet tecrübesi olmadı. Tuhaf gelecek belki ama en beğendiğimiz lezzet, ekmek olarak servis edilen incecik ve baharatlı özel Antakya pidecikleri oldu.


Kötü bir  mekan değil; ama lezzet-fiyat dengesi olarak bence ideal bir yer de değil. Kötü yemek yemedik ama "haydi Antiochia'ya gidelim" diye aklımıza bir daha ne zaman düşer kim bilir...

AntiochiaAdres: Asmalı Mescit Mahallesi Minare Sokak
No:21 Beyoğlu İstanbul
Telefon: 212 292 1 100

Ankara Mapusu'nun notu: 6/10

0 yorum:

Yorum Gönder