Yararlı Web Siteleri 2010

Olmazsa Olmaz Ücretsiz Programlar listesinden sonra hızımı alamayarak bir de Yararlı Ücretsiz Internt Siteleri 2010 listesi hazırladım. Listedeki sitelerin çoğu alanındaki en iyi web siteleri özelliğini taşıyor...

Değişik fonksiyonlar sunan bu sitelerin en güzel yanı, program bul, download et, indirdikten sonra, kur, beğenmezsen kurulumu kaldır gibi dertler olmaksızın pek çok işinizi pratik bir şekilde halledebilmeniz. Resim editöründen, ofis uygulamalarına kadar pek çok farklı ihtiyacınıza yanıt bulabilirsiniz...


Web Sitesi
Türü
Açıklama
AVIARYOluşturma araçlarıOluşturma araçları ifadesi tuhaf oldu, farkındayım. :) Aviary, resim, müzik gibi çeşitli editörleri bir araya getiren bir “creation tool” sitesi.
BIT.LYURL kısaltmaUzun URL’ler can sıkıcı olabiliyor. Bit.ly ile web adreslerinin çok kısa versiyonlarını yaratabilirsiniz.
BUBBL.USBeyin fırtınasıBenim pek sevdiğim bir arayüzü olmasa da, web üzerinden beyin fırtınası çalışması yapmak için kullanabilirsiniz.
DIIGONot tutmaBookmark, notlar, görüntüler, ses dosyaları gibi farklı platformdaki bilgileri bir araya getirmenizi sağlayan bir not tutma sistemi.
DOODLEEtkinlik planlamaOnline etkinlik planlayıcısı.
DROPBOXDosya yüklemeBir bilgisayardaki dosyalara Dropbox kurduğunuz diğer bilgisayarlardan erişim sağlayabiliyorsunuz.
GOOGLE DOCSOfis uygulamalarıTemel ofis uygulamalarına ve bunlarda oluşturduğunuz dosyalara web üzerinden ulaşmanızı sağlayan pratik bir site. Özellikle, pek çok farklı bilgisayardan aynı dosyaları çalışması
gerekenler için pratik bir çözüm.
PICNIKResim editörüPicnik, temel bir resim editörünün sunduğu imkanları online olarak sunan kullanışlı bir site.
SCRIBDDosya yüklemeScribd ile doc, ppt, pdf ve xls gibi pek çok farklı
uzantıdaki dosyalarınızı web üzerinde saklayabilir ve paylaşabilirsiniz.
SUMO PAINTResim editörüPicnik gibi bir resim editörü. Eğer temel işlemler yapacaksanız Picnik daha kullanışlı; ancak kapsamlı edit işleriniz için Sumo Paint’in daha fazla fonksiyonu var.
SURVEY MONKEYAnket yaratmaSon derece profesyonel online anketler düzenlemenizi sağlıyor.
TEDVideo paylaşımKişisel gelişim başta olmak üzere çeşitli konulardaki ilham verici videoları barındıran bir site.
WORDLESözcük bulutu yaratmaWordle çok hızlı şekilde harika sözcük bulutları yaratabileceğiniz bir site.

1 yorum:

emrah dedi ki...

beğenmezsen kurulum kaldır gibi der"y"ler :)

Yorum Gönder