Argentina Varşova

Varşova'da Polonya yemeklerine yeter deyip de biftek yeme krizine girince hemen sağa sola steakhouse sormaya başladım. Aldığım tavsiyeler beni ismi kendinden menkul bir Arjantin restoranı olan Argentina Restauracja i Kawiarnia'ya yöneltti...


Şehir merkezine yakın sayılabilecek bir yerde olan Argentina, iki katlı bir mekan. Alt katta kitaplığı ile oldukça şirin bir okuma odası izlenimi veren bir kafe ve ayrıca bir dans salonu var. Böylelikle, tango yaptıktan sonra üstüne Arjantin eti yemek gibi fantastik bir aksiyona girişmek mümkün! :-)

Mekanın sahibiyle konuşunca Polonyalı olduğunu ve değişik bir konsept yaratmak için Argentina'yı açtığını öğrendim.

Etler hiç fena değil... Sığırın üst kısım etlerinden olan bonfile (beef tenderloin) siparişim tam istediğim gibi orta karar pişirilmiş. Bifteğin yanında gelen asparagus, etin yanında güzel, dengeleyici bir tad oluşturuyor.

Sonuç olarak, "et" tadı insanın damağını dalga dalga kaplıyor. Servis özenli. Üstelik, yukarıda da bahsettiğim gibi yemek yemenin dışında kitap okumak, tango yapabilmek gibi alternatifler de sunan sevimli bir mekan.


Bence buranın en önemli eksikliği, restoranın ana salonunun pek Arjantin havası içermemesi. Haydi onu geçtim en azından "kendine has" bir havası olsa o da yeterdi. Pek bir "ev salonu" izlenimi veriyor. Ancak, bunun dışında biftek severleri memnun edebilecek bir mekan...


Argentina'da başlangıçlar 15-30 Złoty (2 Złoty kabaca bir 1 TL) ve Arjantin biftekleri ise 60-120 Złoty arasında.

Argentina
Adres: ul. Sandomierska 13 róg Rejtana Warszawa
Telefon: 22 412 0 000

Ankara Mahpusu'nun notu: 8/10

0 yorum:

Yorum Gönder