Türkiye Sırbistan 2010 FİBA Yarı Final Tahminim

Türkiye, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası öncesinde yabancı kaynakların yorumlarını boşa çıkartmaya devam ediyorum. Takip ettiğim yabancı basketbol sitelerinde gruptan çıkma ihtimali bile sorgulanan milli takımımız çeyrek final maçında da yenilgi yüzü görmedi.

Slovenya'yı onların da beklemediği bir şekilde farklı mağlup ettik (Türkiye: 95 - Slovenya: 68). Türkiye, hem meşhur alan savunmasını etkili bir şekilde uygulayarak rakibe kolay sayı şansı vermedi, hem de yüzde 60'a yakında inanılmaz isabetli üçlük atışlarla Sloven potasını bombaladı.


Ersan, 19 sayı atarak hem takımın en skorer oyuncusu oldu hem de 5 ribaunt ile en çok ribant alan Türk oyuncu oldu. Sinan ise çıkışını bu maçta da devam ettirerek bench'ten gelmesine karşın 12 sayı üretti.

2010 FİBA Dünya Şampiyonası yarı finalindeki rakibimiz ise İspanya'yı son saniyedeki inanılmaz üçlük atışıyla yıkan Sırbistan oldu.

Açıkçası, İspanya mı Sırbistan mı derseniz ben Sırbistan olduğuna seviniyorum. İspanya bize daha ters gelebilecek bir rakipti. Ama tabii Sırbistan da çok ama çok zorlu bir ekip. Hatta şu ana kadar tüm turnuva boyunca karlıştığımız en iyi takım olacağına şüphe yok.

Sırbistan, A grubundan dört galibiyet ve bir yenilgi ile averajla Arjantin'i geçerek birinci olarak çıkmıştı.

Sırbistan, oldukça genç ve uzun bir takım. 2.04 boy ortalaması ile şampiyonanın uzun takımlarından biri. Yetenekli oyunculardan kurulu, oyun zekası yüksek bir ekip.

Savanovic, Rasic, Velickovic, Keselj skorer ve tehlikeli oyuncuları. İspanya maçı da bir kez daha gösterdi ki en zor anlarda bile sayı bulmayı başarabilen bir kadroya sahipler.

Savunmamız eminim bu maçta da sert ve etkili olacak. Zaten olmak da zorunda. Sadece sayı yememek için değil, sayı da atmak için. Zira, Sırplar ne kadar hücum odaklı bir takımsa biz de o denli savunma odaklıyız. Bu nedenle de iyi hücum etmemiz iyi savunma yapmamıza bağlı.

Gönlüm Türkiye diyor maç için, ama şu ana kadar şampiyonadaki en zor maçımız olacağı kesin...

Gelelim Türkiye Sırbistan maçı hangi gün, hangi saatte ve hangi kanalda sorusuna. 2010 FIBA Yarı Final maçı 11 Eylül cumartesi günü saat 21:30'da NTV'de yayımlanacak.

0 yorum:

Yorum Gönder