Türkiye Slovenya 2010 FİBA Çeyrek Final Tahminim

Fransa engelini ummadığımız şekilde rahat geçerek (Türkiye: 95 - Fransa: 77) çeyrek finale ulaştık.

Çeyrek final rakibimiz Avrupa dördüncüsü olmuş olan Slovenya. Slovenler'de Avustralya'yı farklı yenerek (Slovenya: 87 - Avustralya: 58) karşımıza çıktı.

Slovenya, her açıdan Fransa'dan daha güçlü bir ekip. Bir kere, bizim uzunlarımızı zorlayabilecek uzun ve etkili bir pivot kadrosuna sahipler. Fenerbahçe'den Gasper Vidmar ve Efes Pilsen'den Bostjan Nachbar'ı zaten Türk seyircisi gayet iyi tanıyor. Avrupa'nın değişik ülkelerinde oynayan iyi kadrolarında 2 tane de NBA'li oyuncuları var. Bucks'ta oynayan Brezec ve Suns'da oynayan Dragic.

Sonuç olarak, iyi bir ekipler ve akıllı basketbol oynuyorlar. Bizim avantajımız, sertliği sevmeyen bir ekip olmaları. Bu aşamaya kadar uyguladığımız sert savunma ile onları yıldırabiliriz...

Bu arada, Euro Basket 2009 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda ikinci tur F Grubu'nda Slovenya ile karşılaşmıştık. O maçı Slovenya son saniyede attığı basket ile kazanarak bizi yıkmıştı (Türkiye:67 - Slovenya: 69).

Maç açıkçası biraz ortada. Eğer şanslı olursak ve bu şansı akıllı oyunla birleştirirsek Slovenleri geçebiliriz. Ama her durumda, çok gayretli olmamız lazım. Karşımızda iyi bir ekip var. Ama tabii çeyrek finali Amerika ya da İspanya gibi bir ekibe karşı oynamıyor olmamız da şans! :)

Her şeye karşın, eğer bahis oynuyor olsaydım Türkiye derdim...

Türkiye – Slovenya basketbol maçı ne zaman, nerede ve saat kaçta?
Çeyrek final karşılaşmamız 8 Eylül çarşamba akşamı İstanbul'da Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak. Saat 21:00'de NTV'den canlı olarak ekrana gelecek.

0 yorum:

Yorum Gönder