Türkiye Fransa 2. Tur Basketbol Maçı Tahminim

2010 FİBA Dünya Basketbol Şampiyonası'nda çeyrek final vizesi verecek 2. Tur Eleme maçını bu akşam Fransa ile oynuyoruz... Türkiye, beşte beş yaparak bir yandan otoriteleri şaşırttı, bir yandan da bizleri sevindirdi! :)

285 sayı ile turnuvanın en az sayı yiyen ekibi olmamız savunmada ne kadar gayretli olduğumuzun açık bir göstergesi. Sahanın her tarafına yaymaya çalıştığımız ve tüm takımın müdahil olduğu öldürücü savunmamız, Yunanistan gibi önemli skorerleri olan takımları dahi durdurdu. Zaten, takımımız savunma gücüyle hücum organize eden bir ekip. Yani, Türkiye iyi savunma yapınca hücumda da işleri yolunda götüren bir takım.

Fransa ise grup eleme maçlarında istikrarsız bir tablo çizdi. İspanya'yı yenmeleri önemli başarı. Ama o maçta İspanya, İspanya gibi oynamadı; bunu da unutmamak lazım.

Averajla Yeni Zelanda'ya geçilerek dördüncü oldular, ama keşke bize onlar çıksaydı. Her açıdan Fransa'ya karşı daha zayıf bir rakip olurlardı...

Fransa'da Tony Parker'ın olmaması tabii ki büyük eksiklik. Kadroları ağırlıklı olarak Fransız ve İspanyol liglerinde oynayan oyunculardan kurulu. Buna ilave olarak, NBA'de oynayan üç oyuncuları var.

Bence, özellikle uzun oyuncular açısından bir fiziksel üstünlüğümüz söz konusu. Zaten takım olarak ortalama 1.99 olan Fransa'ya karşın Türkiye 2.02 boyunda.

Savunma kurgumuzu sahaya tam olarak yansıtıp, hücumda da akıllı tercihler yaparsak, Fransa'nın direncini kırmamız zor olmaz.

Sonuç olarak, işlerin ters gidip zorlanma ihtimalimiz olmakla birlikte maçı Türkiye kazanır diyorum!

Türkiye Fransa basketbol maçı saat 21:00'de NTV'den ve HD-en'den canlı olarak yayınlanacak...

0 yorum:

Yorum Gönder