Türkiye Rusya Basketbol Maçı Yorumu

Şampiyona'nın ikinci gününde Rusya ile karşılaştık. Yıldızlarından yoksun ve genç bir kadro olmasına karşın disiplinli basketbol oynama alışkanlığı ile bizi zorlayabileceklerini düşünüyordum. Ama ikinci periyottan itibaren oyunu domine ederek, zor olabilecek bir maçı kolay kazandık (Türkiye: 65 - Rusya: 56).

Tanyeviç'in kötü bir performans sergileyen Semih'i ısrarla ve uzun süre oyunda tutmasını anlaya bilene aşk olsun...


Hidayet özellikle 4. periyotta takımın skor yükünü çekerek çok önemli bir iş yaptı.

Bir önceki maçın yıldızı Ömer Onan ise defansta gayretli olmasına karşın hücumda çok kötü bir akşam yaşadı.

Son saniyelerde topu kötü kullanma alışkanlığımız bu maç da devam etti. Tek istisna, Kerem Tunçeri'nin periyot bitimine son üç dört saniye kala attığı harika turnikeydi.

Büyük ihtimalle Çin ve Porto Riko'yu yeneriz gibi görünüyor. Yunanistan karşısında ise daha akıllıca oynamak zorundayız.

Son bir not olarak, iki gündür tüm maçlarda boy gösteren amigo kızlar Rusya Türkiye maçında yer almadı. Neden? Çünkü maçı Başbakan da izliyordu. Federasyon yetkilileri böyle bir riyakarlıktan rahatsız olmadı mı acaba merak ediyorum... Eğer amigo kızların sahada bulunmasını uygun bulmuyorsanız, hiç bir maçta yer almasınlar. Yok eğer seyircilerin izlemesinde bir sakınca yoksa, Başbakan için sakıncalı olan ne???

0 yorum:

Yorum Gönder