Türkiye Fildişi Sahilleri Basketbol Maçı

Bugünü kelimenin tam anlamıyla basketbol dolu bir gün geçirdim! Ankara'daki üç basketbol maçını da canlı olarak Ankara Spor Salonu'nda (Ankara Arena ismi değiştirilmiş!) izledim.

Fildişi Sahilleri'ni, tahmin edildiği üzere, rahat geçtik (Türkiye: 86 - Fildişi Sahilleri: 47). Seyircinin de desteğiyle maça çok hızlı başladık. Üst üste bulduğumuz üçlükler ve baskılı oyun daha ilk dakikalarda Fildişi'nin gardını düşürdü. Gerçi bir ara fark azalır gibi olduysa da isabetli üçlükler farkın giderek açılmasını sağladı.

Ömer Onan attığı üçlükler, Sinan Güler baskılı savunması ve Ersan İlyasova da dengeli oyunu ile göz dolduran isimler oldu.

Ender Arslan, ne şutları (dörtte bir) ne de oyun kurma kapasitesi ile bu takımda oynayamayacağını bir kez daha gösterdi. Sürekli eleştirdiğim bir diğer isim Cenk Akyol ise en azından gayretli oynadı.

Uzunlarımız açıkçası çok etkili olamadı. Fildişi Sahilleri, belki grup sonuncusu olmaya aday; ama atletik bir ekipler. Özellikle Semih'e iki süper blok yaptılar. Bir de güzel alley hoop yaptılar maçın sonuna doğruç

Diğer maçlara gelince. Çin açıkçası benim beklentilerimin altında bir takım izlenimi verdi. Yunanistan ise atletik açıdan ne kadar zayıf, şut kapasitesi açısından ne derece tehlikeli olduğunu bir kez daha gösterdi. Porto Riko da yine beklentilerimin altında bir performans çizdi. Rusya, slav basketbol ekolünün düzgün oyun stiliyle galibiyeti kaptı. Bence, eğer tempolu savunma yaparsak Yunanistan'ı zorlayabiliriz. Çin ve Porto Riko'yu saçmalamadığımız taktirde yenmemiz gerekir. Rusya konusunda endişem şu ki slav ekiplere karşı oyun konstantrasyonumuzu çabuk kaybedebiliyoruz...

0 yorum:

Yorum Gönder