Black Snake Moan, Kick-Ass

Hava sıcak, üstüne üstlük Ankara'da sular kesik... Türkiye'nin başköyü pardon başkenti olan Ankara, sanırım Avrupa'da su kesintisi sorunu yaşayan nadide başkentidir. Neyse, ben de günü bol bol Wii oynayarak ve film izleyerek geçirdim...


BLACK SNAKE MOAN
Aslında biraz eski bir film, yanılmıyorsam 2006 yapımı. Samuel L. Jackson ile Christina Ricci başrollerde, filmin başında ve birazda sonunda ise Justin Timberlake yardımcı rolde arzı endam ediyor. Samuel abimizin oyunu hakkaten oldukça güzeldi. Black Snake Moan'un Amerika'nın taşrasına sıkışmış hayatların dramından kesitler sunması güzel de, bir yandan din bir yandan da pozitif bakmak gazıyla tüm sorunlar çözülebilir şeklindeki klişe mesajı pek tatmin edici değil.

Ankara Mahpusu'nun notu: 5/10


KICK-ASS
Bu aralar ne hikmetse hep benzer temalı filmler izliyorum... Defendor'dan sonra bir başka enteresan süper kahraman filmide Kick-Ass'di. Süper star kategorisinde sadece tek bir oyuncu var filmde: Nicolas Cage. Ama o da filmin genelinde pek görünmüyor. Başroldeki Aaron Johnson, pek tanınmamış bir oyuncu ancak rolünün hakkını vermiş.


Defendor'da olduğu gibi bu filmde de aslında süper gücü olmayan bir süper karakterin öyküsü anlatılıyor. Yakaladığı samimi hava filmin rahat izlenmesini sağlıyor. Kafa dağıtmak için güzel bir alternatif... Tabii 12 yaşında bir kız çocuğunun tetikçi olarak önüne geleni öldürmesine kafayı takmak da mümkün! :-)

Bu arada filmin sonunun tahmin ettirdiği üzere Kick-Ass 2 için kollar sıvanmış bile.

Ankara Mahpusu'nun notu: 6/10

0 yorum:

Yorum Gönder