Yeni Sezonda Fenerbahçe

Dört başı mağrur blog'umda bir Fenerbahçe yazısı olmazsa olmaz diye düşünerek bu satırları kaleme almaya başladım... :)

Aslında öyle futbola çok düşkün biri değilim. Tamam Fenerbahçeliyim ama bir sezonda baştan sona izlediğim Fener maçı bile bir elin parmaklarını zor geçer. Neden? Çünkü bence futbol eskisi kadar zevk veren bir spor değil. Ama iyi ki dün akşam oynanan Şampiyonlar Ligi ön eleme maçını seyretmişim. Fenerbahçe ile Young Boys arasındaki maç pozisyon bolluğu ve mücadele açısından çok zevkliydi.

Young Boys, takım halinde hücumu ve pozitif futbolu düşünen güzide bir takım. Belki takımda büyük yetenekler yok ama adamlar resmen futbol oynamaktan zevk alıyor ve böylelikle seyredene zevk veriyor. Gayet güzel ve organize şekilde hücum ediyorlar. Eğer son vuruşları biraz daha iyi yapacak yetenekte ve daha şanslı olsalar dünkü maçı 5-0 bile kazanabilirlerdi.


Fenerbahçe, biraz şans biraz da maçı bırakmama güdüsü ile oynadığı futbola kıyasla müthiş iyi bir skor elde etti. Ama takımın bu hali pek umut verici değil açıkçası. Dünkü karşılaşmada oynamayan as oyuncuları bile kadroya dahil etsek, Fenerbahçe bu kadro ile Avrupa'da başarı elde edemez...

Yeni transferlerden Stoch gerçekten de etkili bir isim. Hem futbol zekası var hem de çabuk bir oyuncu. Volkan da süper bir maç çıkarttı. Defans ise olabildiğince vasattı. İlk yarı büyük boşluklar bırakan orta saha, 2. yarı 10 kişi oynamak zorunda kalınca biraz daha etkili oynadı.

Kazım Kazım her zamanki laubali tavrını dün yine sergileyip, takımını koca bir 45 dakika 10 kişi bıraktı. 2. yarı oyuna giren Selçuk ise, kritik anlarda rakibe gol attırma özelliği ile yine bir başka klasik isimdi. İnsaniyet namına birisi bu takımdan Kazım Kazım ve Selçuk'u bir daha hiç dönemeyecekleri şekilde bir an önce Fenerbahçe'den kovsun! Ha Semih'i de şutlarsa daha bir güzel olur! :-)

0 yorum:

Yorum Gönder