Lakers Şampiyon

En başından beri tahmin ettiğim üzere Los Angeles Lakers, NBA 2010 Şampiyonluğunu kazandı. Smaç, blok gibi basketbolu izleten güzel hareketler belki yoktu ama final serisine yakışır dişe diş mücadeleli bir maç oldu.

Enteresan bir maç izledim. Zira serinin yedinci ve son maçında ilk üç periyot boyunca Celtics oyunu domine etti. Açıkçası, Lakers'ın geriden gelip maçı alması gerçekten de sürpriz oldu.

Kobe belki de hayatının en kötü maçlarından birini çıkarttı. Rezalet bir şut yüzdesiyle oynadı. Üçlük, ikilik, turnike, serbest atış... Hemen her istatistikte kötüydü. Ama ribauntlarda inanılmaz başarılı bir istatistiğe ulaştığı muhakkak. Tabii şunu da göz ardı etmemek lazım Kobe'u iyi savunmak için Boston savunmada çok ekstra bir çaba harcamak zorunda kaldı ve bunun bedelini de maçın son periyodunu çok yorgun oynayarak ödedi.


Boston maça çok hırslı ve muhteşem bir savunmayla başladı. Eğer o enerjiyi maç geneline yayabilselerdi, Lakers'ın şansı çok az olabilirdi... Tabii pota altındaki zayıflıkları Lakers'a bol bol hücum ribaundu olarak döndü.

Bu arada, Kobe'un MVP seçilmesine aldanmamak lazım maçı Lakers'a getiren adam kesinlikle ve kesinlikle Ron Artest. Attığı kritik sayılar bir yana, yaptığı savunma ve çaldığı toplarla Lakers'ı ipten alıp şampiyonluğa taşıdı... Pau Gasol da maçın başlarında kötü savunması ve isabetsiz şutları ile başarısız olsa da özellikle son periyot inanılmaz işler yaptı.

Evet, 2010 NBA Şampiyonu Lakers :)

2 yorum:

Cenk dedi ki...

Güzel maç oldu ama yazık oldu Boston Celtics'e...

emrah dedi ki...

4-2 ile fener'i tahmin etmistim ve lakers'da 4-2 ile sampiyon olur demistim ama 4-3 oldu :D

Yorum Gönder