Gogol Bordello, Sertab Erener, Eminem, Athena

Gogol Bordello'nun Trans-Continental Hustle'ı, Sertap Erener'in Rengarenk'i, Eminem'in The Recovery'si ve Athena'nın Pis'i bu aralar dinlediğim albümler.


Gogol Bordello, yazar Nikolai Gogol'dan adını alan New York'lu bir gypsy punk grubu. Solistleri Eugene Hütz'ün seveni pek bir çok. Çok uzun süre gypsy müziği dinleyemem ama enerjileri ve umursamaz ezgileri hoşuma gidiyor. Trans-Continental Hustle, Gogol Bordello'nun ve gypsy punk'ın tüm belirtilerini taşıyan bir albüm olmuş.


Sertap Erener'i sever miyim? Kesinlikle hayır. Abartılı şekilde sesini insanın gözüne sokma teşebbüsleri, gıcık tavırları ile benim için en itici kadınlardan biri. Ama son albümü Rengarenk kendisine rağmen güzel olmuş. Sertap Erener'i dinlemek ilk kez yormadı beni...


Emrah sürekli dinlediği için mi bilemiyorum ama Eminem'i zaten eskiden beri oldum olası severim. Son albümü The Recovery de yine çok güzel olmuş... Alınıp dinlenesi bir albüm.


Athena çıkış yaptıkları albümleri ile sevdiğim ama sonrasında giderek sıradanlaşan işler yapmaya başladıklarına inandığım bir grup. Ama görünen o ki elemanların Londra'da geçirdiği iki yıl işe yaramış. Silkinip kendilerine gelmişler ve Pis bir dönüş yapmışlar.

0 yorum:

Yorum Gönder