Yeni Bir 2. Dünya Savaşı Minidizisi Geliyor! The Pacific


Bir kaç hafta önce CNBC-e’de izlediğim bir fragman beni benden aldı! Yeni bir II. Dünya Savaşı mini dizisi çekilmiş! Konu Pasifik’teki Amerika Japonya mücadelesi...

Tema II. Dünya Savaşı olunca insanların ilgisi hep Avrupa odaklı savaşlara olur... Ondan sonra ise Kuzey Afrika çarpışmaları. Ancak bundan sonra sıra Pasifik’teki savaşa gelir. Neden bilmiyorum ama hem filmlerde, hem kitaplar, hem de oyunlarda sıralama genellikle hep böyle olur.


Dizimizin adı The Pacific imiş. Görüntüleri izleyince aklıma hemen Band of Brothers geldi, ki zaten yapımcılar aynıymış... The Pacific de Steven Spielberg, Tom Hanks ve Gary Goetzman’ın yapımcılığında çekilmiş. Prodüksiyonu destekleyen stüdyolar ise HBO Films, Playtone, Dreamworks ve Seven Network.

10 bölüm olarak kurgulanmış bu mini-dizinin çekimlerine 10 Ağustos 2007’de Avustralya’da başlanmış. Çekimler 2008 Mayıs’ında bitmiş ve bence biraz uzun sayılabilecek bir montaj döneminden sonra ancak Mart 2010’da gösterime girmiş. 14 Mart’ta HBO’da yayımlanmaya başlayan dizi 18 Nisan saat 22’de CNBC-e ekranı aracılığıyla Türkiye’de olacak!


Dizinin fragman görüntüler gerçekten de çok etkileyici duruyor! Ciddi ve profesyonel bir ekibin elinden çıktığı her halinden belli... Tabii bu yapımın ardında devasa bir bütçe olduğunu unutmamak lazım. Dizi tam 100 milyon dolara mal olmuş!!! Gönül ister ki, Kurtuluş Savaşı ya da yer aldığımız bir başka savaşa ilişkin böyle etkileyici savaş sahneleri olan bir film veyahut dizi izleyebilelim...

Band of Brothers süper bir diziydi, görünen o ki The Pacific de onun yolundan gidecek...

Bize düşense 18 Nisan pazar akşamı için olan bütün programları iptal etmek, evde mutlak sessizlik olacak tertibatı şimdiden kurgulamak ve o güne kadar sabırsızlıkla beklemek!

0 yorum:

Yorum Gönder