Num Num

Num Num uzun süredir gitmek isteyip de bir türlü gidemediğim yerlerden biriydi. Nihayetinde Emrah'la boş olduğumuz bir pazar günü hamburger sevdasıyla yola düştük! :)

Panora'nın içinde konuşlanmış olan Num Num, oldukça sevimli ve havadar bir mekan. Üstelik, güzel bir teras kısmı da var. Yazın eminim teras çok iyi bir alternatif olur...

Şef Mehmet Gürs'ün ellerinde hayat bulan Num Num, İstanbul merkezli bir kafe ve restorant zinciri. 2003 yılından beri hizmet veren Num Num, en özet haliyle kaliteli fast food sunan bir yer.

Ben uzun süredir hamburger hayaliyle yanıp tutuştuğum için başka şeylere bakmadan direkt olarak menünün hamburger kısmını açtım! :) Kısa bir göz gezdirmeden sonra Alaturka Burger'da karar kıldım. Emrah ise pizza siparişi verdi.


Hamburgerim oldukça güzel bir şekilde geldi. Bir kere görüntü olarak insanı doyuran cinsten. Ama o kadar fazla patates kızartması yerine hamburgerin yanında biraz yeşillik sunulsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Eti orta pişirmelerini istememe rağmen ortadan birazcık fazla pişirilmişti. Ama tadı oldukça güzeldi. Hamburgerin iç malzemesi hem bol, hem de lezzetliydi. Hamburgerin yanında gelen yoğurt soslu salatalık ise sunduğu de ferahlatıcı lezzet ile patates kızartmasının yanında güzel bir kombinasyon olmuş...


Hamburger konusundaki en önemli eksiklik ekmekti. Ne yazık ki bayata yakın bir ekmekle servis etmişlerdi güzide hamburgerimi! Üstelik garsonu bu konuda uyarmama rağmen değişen bir şey olmadı. Aslında, dışarıda yemek yerken en hoşlanmadığım şeylerin başında bu geliyor! Garsonların müşteri taleplerini ve şikayetlerini dikkate almaması...

Emrah'ın pizzası da oldukça lezzetliydi. Malzemenin bolluğu, hamurun tadı... Tüm bileşenleri yerli yerinde, güzel bir pizza. Tabii sen bunları nasıl biliyorsun diye soracak olursanız, Emrah'dan sık sık ve bolca otlandığımı itiraf etmek zorunda kalırım! :-)


Bu arada, Emrah'ın içtiği limonatadan tatmadım ama o da oldukça lezzetli görünüyordu!


Sonuç olarak Num Num, garsonlarının duyarsızlığına karşın insana sunduğu sevimli ortamı ve lezzetli fast food menüsü ile güzel bir mekan.


Fiyat olarak tabii ki Burger King vesaireyle kıyaslarsanız pahalı gelebilir, ama yediğiniz hamburgerin kalitesi kesinlikle onlarla kıyaslanmaz... Num Num'da hamburgerler, sandviçler, pizzalar ve makarnaların fiyatı ortalama 17 ila 20 TL arasında değişiyor. Ana Yemekler grubundaki daha kallavi yemekler ise 25-30 TL aralığında. Tatlılar 10 TL civarındayken içecekler ise ortalama 5 ila 10 TL arasında değişiyor.


Num Num Panora
Panora AVM Ankara
312 490 4 515

Num Num Gordion
Gordion AVM Ankara
312 236 7 545

Num Num Kanyon
Kanyon AVM İstanbul
212 353 0 708

Ankara Mahpusu'nun notu: 7/10

4 yorum:

Deniz dedi ki...

Emrah bey'in yediği pizza hangisi acaba? NumNum'ın bütün pizzalarını denediğimi sanıyordum ben de.

Ankara Mahpusu dedi ki...

Deniz güzel soru! Zira, ben yeme kısmına odaklandığımdan pizzanın ismini fark bile etmemişim. :) Emrah, pizzan hangisiydi?

Bu arada Num Num pizzaları hakkında yazmayı unuttuğum küçük bir not: taş fırında pişen pizzaların hamuru yarı yarıya kepekli + beyaz un karşımı. Umarım bu hassasiyet, menüye tam tahıl undan pizzaların da eklenmesiyle gelişir.

emrah dedi ki...

4 x Sebze Pizza = Zeytin ve közlenmiş biber, ızgara patlıcan, ızgara soğan, ızgara kabak, fesleğenli domates sosu ve mozzarella peyniri :)

Ankara Mahpusu dedi ki...

Şu an o kadar açıkmış durumdayım ki bu sebzelerin her birini ayrı pizza yaptırıp ardından hepsini birden yiyebilirim! Üstelik Hommer'ın pizza rulosu stili ile... :)

Yorum Gönder