NBA 2K10

NBA 2K serisi, EA'in efsane basketbol oyunu serisi NBA Live'ın en zorlu rakibi durumunda. Hatta kimilerine göre NBA Live'ı çoktan sollamış durumda!

NBA 2K10'u PS 3'de oynayan arkadaşlarım öve öve bitiremeyince, iş başa düştü ilk fırsatta Wii versiyonunu alıp Emrah'la başına geçtik.


Açıkçası başlangıçta kontrol biraz tuhaf geldi. Şut çekmek için controller'la şut hareketi yapmak, blok için controller'ı yukarı kaldırmak falan enteresandı. Ama insanın eli biraz alışınca gerçekten çoooook keyif veriyor.


Pek çok oyun dergisi oyunun Wii versiyonunu düşük grafik kalitesi ve motion kalitesinden dolayı eleştirmiş. Tamam, grafikler süper değil. Ama unutmayın ki elimizdeki alet de Wii. Zaten grafiksel olarak PS 3'le yarışmak gibi gayesi yok. Wii'de NBA 2K10'u öne çıkaran özellik oynanabilirlik, grafikler değil...


Tek kişilik oyun açısından durum nedir bilemiyorum ama çoklu oyun için çok zevkli bir basket oyunu. Basketbol oyunlarını seviyorsanız Visual Concepts'in geliştirdiği ve 2K Sports'un yayımladığı NBA 2K10'u kaçırmayın derim!


Ankara Mahpusu'nun notu: 8/10

0 yorum:

Yorum Gönder