Erciyes Baklava & Börek

Evet, itiraf etmesi bir hayli zor olacak ama. Bu memlekette doğup büyümüş biri olmama karşın börek konusunda hiç bir düşkünlüğüm yok!!! Börek kavramını hayatımdan tamamen çıkartsalar bir eksiklik hissetmem sanırım! :)

Erciyes konusunda zaten ilgimi çeken börek değil baklava kısmı oldu! :-) Emek 4. Cadde'de Paul Cafe'nin yerine açılmış olan ve benim ara sıra uğrayıp baklava aldığım bir yer... Geçen gün de Feride ile uğrayıp tatlının yanı sıra börek de aldık.


Baklavalar fena değil. Hamurun da şerbetin de kalitesi kesinlikle kötü değil. Ama vasatın çok da üstünde değil açık konuşmak gerekirse. Yani, kesinlikle bir Hacı Baba ya da Güllüoğlu (Karaköy) olamaz... Üstelik, tadı zaman zaman değişiyor, yani kalitesi homojen değil.


Böreklere gelirsek... Dediğim gibi börek seven biri olmadığım için bu konuda pek bir şey diyemem ama baklavadaki durum sanırım bunda da geçerli... Su böreğinin malzemesi az ve biraz fazla yağlı idi, kol böreği benim alıştığım kol böreği lezzetine göre daha sert ve yavan geldi, ıspanak dolama ise içlerinde en iyisi idi -malzemesinni bolluğu tam ayarında tutturulmuş. Gözlemeleri ise oldukça güzel. Tuzlu ürünler içerisinde ben en çok gözlemelerini beğendim diyebilirim.

Tepsiyle börek ve baklava da satıyorlarmış ama onları hiç denemedik bugüne kadar...

Erciyes'in en başarılı olduğu noktalardan bir tanesi hem mekanlarının hem de kutularının tasarımı. Son derece sade ve sevimli bir tarz yaratmışlar. Klasik börekçi görünümünden uzak, güzel bir mekanları var.

Fiyatlar ise piyasa normali civarında...

Erciyes Baklava & Börek
4. Cadde (Kazakistan Caddesi) No: 161/A
Emek Ankara

312 223 2 387- 223 2 397

Ankara Mahpusu'nun notu: 6/10

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Patlicanli boreklerinin tadi guzel, ama patlicanin bol oldugu mevsimde yapiyorlar. Bir de icine kasar ekleseler daha super olabilir. Ama personel ne yazik ki guler yuzlu degil ve ticket uygulamalari yok. Onceden siparis verip tepsi borek alirsaniz, sicak sicak muhtesem borekler geliyor. Arada hos kampanyalari da oluyor.

Yorum Gönder