Wii remote controller ve nunchuck maceram!

Gittim koşa koşa Wii aldım! İyi ki de almışım, süper zevkli bir alet. Nintendo'daki amcaların eli öpülesi gerek. Hem Microsoft ve Sony gibi bol paralı devleri ters köşeye yatırdılar hem de biz oyunseverleri mest ettiler!

Tabii Balance Board'suz bir Wii düşünmek imkanlar sınırında olamadığı için koşup bir de board aldık. Güzel güzel oynadık. Board'u süper yapmış adamlar, helal olsun dedik...

Ama gel zaman git zaman aynı oyunları oynamaktan sıkılmaya başladık. Aslında aynı oyunlardan daha çok tek başımıza oynamaktan sıkıldık. Bir tarafta Emrah diğer tarafta Feride gözümün içine bakıyor ikinci bir controller olsa da şöyle bir kapışsak teniste diye...

Ne yazık ki evdeki hesap çarşıya bir türlü uymadı, zira güzide memleketimde Wii aksesuarları dehşet paralara satılıyor. D&R'da Remote Controller'ın fiyatı 150 TL, Nunchuk Controller'ınki ise 79 TL. İkisini bir arada almadan almak pek mantıklı olmayacağına göre, eve ikinci bir controller sokma hadisesinin maliyeti 229 TL olacak... Amerika satış fiyatı ise bestbuy.com'dan bakıyorum 50 dolar remote, 20 dolar nunchuk toplam takriben 105 TL yapıyor. Yarı yarıya! Yuh diyorum!

Bu aralar Amerika'ya giden gelen var mı diye düşünürken üçüncü bir alternatif çıktı karşıma. Hong Kong'tan çakma controller getirtmek! Çinli acar girişimciler Nintendo kontrol aletlerinin bire bir replikasını yapıp satmaya başlamışlar. Hem de remote + nunchuk 35 TL'ye! Yani Türkiye satış fiyatının sadece yüzde 15'ine!

Geçen gün siparişi verdim, bakalım gelecek mi, gelirse de çalışacak mı? :-) Bu fiyat farkına beklemeye de denemeye de değer bence!

6 yorum:

emrah dedi ki...

geldi, gayette başarılı :) tenis ve boks dersleri verilir ücretsiz :D

Ankara Mahpusu dedi ki...

Tabii tabii gördük tenisteki maharetlerinizi Emrah Bey! :)

emrah dedi ki...

evet dün akşam da gördün sanırım :) üst üste 13 oyun filan aldım :D çok keyifliydi :))) hehe

tufanu dedi ki...

hocam şu işin nasıl yapıldığını söylesen de biz de nasiplensek, malum bizde wii zede sayılırız..

Ankara Mahpusu dedi ki...

ebay gibi satış sitelerini takip etmeni öneririm. Türkiye'ye ürün gönderen ve güvenilir görünen satıcıları tercih etmen iyi olur.

Bu da gelen controller'larımın görüntüsü:

http://ankaramahpusu.blogspot.com/2010/04/wii-controllerm-geldi.html

Adsız dedi ki...

hocam ebay'den hangi satıcıdan aldınız?

Yorum Gönder