Çukurağa Sofrası

Ankara'da güzel Adana kebap yemek zor iş. Hele ki, gerçek Adana kebabının lezzetine Adana varmış iseniz...

Çukurağa Sofrası, başta Adana'sı olmak üzere kebapları ile akılda kalmayı başarabilen bir mekan. Zırh kıymadan yapılan Adana, biraz haddinden fazla yağlı olmakla birlikte Ankara standartlarına göre hiç de fena değil. Adana'yı söylerken, yanında getirilen lavaşların yağa batırılmamasını söylerseniz bu fazla yağ hadisesini bir parça olsun engelleyebilirsiniz.

Çukurağa'nın bir diğer güzel yanı siparişiniz gelene kadar getirilen garnitürlerin çok çeşitli ve bir o kadar da lezzetli olması. Neler yok ki? Nar taneli salata, ezme, bulgur pilavı, nar ekşili közlenmiş soğan, patlıcan salata. Özellikle, patlıcan salata pek başarılı diyebilirim. Üstelik, bunların hiç biri için de hesaba bir ekleme yapılmıyor... Ayrıca, yemeğin sonunda da irmik helvası ikram ediyorlar. Helvanın yağı biraz ağır geldi bana, ama lezzetliydi namussuz! :-)

Restorantın ortamı ve dekoru pek ahım şahım değil. Klasik esnaf lokantasından birazcık hallice... Ancak yoğunluğuna göre oldukça küçük bir mekan diyebilirim. Öğle vakti gibi yoğun zamanlarda giderseniz masa bulamamanız kuvvetle muhtemel... Fiyatlar ise çok ucuz olmamakla birlikte makul seviyede. Kebap fiyatları 9 ila 15 TL arasında değişiyor.

Eğer Bahçeli, Emek civarında kebap yiyebileceğiniz güzel bir alternatif arıyorsanız Çukurağa Sofrası'nı kesinlikle tavsiye ederim... Aşağıdaki adrese bakıp da Bosna Hersek bu caddelerin hangisiydi dediğinizi duyar gibiyim. 8. caddenin sonuna (Hazine tarafı) doğru gelin. Yol sonunda Finansbank'ı görecekseniz, o yöne doğru dönün ve düz ilerleyin. Çukurağa Sofrası biraz sonra karşısınızda (yolun banka tarafında) olacaktır.
Çukurağa Sofrası
Adres: Bosna Hersek Cad. No: 22/C
Emek Çankaya Ankara

Telefon: 312 223 0 963 - 312 223 0 964

Ankara Mahpusu'nun notu: 7/10

6 yorum:

Adsız dedi ki...

tavsiye için teşekkürler, fiyatlar da çok uygun bence :)

Berk dedi ki...

kesinlikle güzel bir mekan, belki dekorasyon ve ambiyans iyi değil ama hem kepablarla mezeler lezzetli hem de fiyat çok hesaplı!

Adsız dedi ki...

kesinlikle çok harika hele yemekden sonra verdikleri o helva valla tadı damağımda kaldı bi daha gideceğim sırf o helvayı yemeğe ha

Adsız dedi ki...

Gecenlerde cok titiz olan annemi, ablami ve yegenimi goturdum. Aksam saatleri oldukca kalabalik ama servis mukemmele yakindi. Kucuk cocuklara ayri ilgi ve sevgi gosteriyorlar. Karacaoglu'nun suratsiz garsonlarindan sonra seker gibi geldi burasi.

Ankara Mahpusu dedi ki...

Karacaoğlu'nun garsonları zaten evlere şenlik.. Sanki amcalar bize para ödüyor gelip yemek yiyoruz diye. Öyle suratsız ve kaba servisleri var ki anlatmak zor. Sonuçta ne oldu, vakti zamanında Emek'in bir numaralı kebapçısı iken şimdi kapatıp gitmek zorunda kaldılar...

Adsız dedi ki...

bu tip yerler ucuz ve vasat üstü performans dolayısıyla göz doldurur, ancak şahsi fikrim ve önerim adana kebap için Turan Güneş'teki 01 Adana İsmail Usta'nın yeri...çünkü adanaya hakaret diğer yerler

Yorum Gönder