Blazer ceket

Her insanın, her erkeğin giyim zevki farklı olabilir. Ama zevki ne olursa olsun bir erkeğin kıyafet dolabısında mutlaka olması gereken bazı şeyler vardır. Ne gibi mi? Mesela siyah bir kazak, mavi ve beyaz renkte gömlekler, siyah takım elbise gibi. Ve tabii ki blazer ceket!
Blazer ceket'i oldum olası çok severim. Bir kere her yerde giyebilirsiniz. Ofis ortamında, günlük kullanımda, ciddi toplantılarda, rahat olduğunuz yerlerde.

Üstelik, altına da hemen her şey giyilebilir. Kot pantolon, kumaş pantolon... Ayrıca, pantolonun kumaşı konusunda da neredeyse sınırlama yok... Yün gabardin, pamuk, flanel, keten... Eğer kot giyecekseniz blazerınız ile, kotun dar kesim olması daha iyi durur. Yok eğer flanel tarzı yünlü kumaştan bir pantolon ise daha bol kesim olabilir.


Blazer'ın içine giyilebilecekler konusunda da çok fazla alternatif var. Polo yaka t-shirt'ten tutun da kravatlı ya da kravatsız olmak üzere gömlekler... Eğer blazer ceket lacivert ise gömlekte mavi ve beyazdan şaşmamak lazım. Yok eğer siyah ise lila gibi renkleri de giyebilirsiniz.

Blazer'ın en önemli detaylarından biri düğmeler. Kaliteli (illa gösterişli olmak zorudna değil!) düğme blazer için bence en önemli noktalardan biri...

Kısacası, blazer bir erkek için hemen her durumda hayat kurtarıcı olabilir! Genellikle sportif bir ceket olarak bilinmekle birlikte, kaliteli bir blazer ceketi cenazeden, düğüne her ortamda giyebilirsiniz...

Biliyorum, pek ciddi yazdım bu yazıyı ama ceket almak için geçen gün mağazaları dolaşırken pek çok satıcının bile bu detaylardan bihaber olmasına pek şaşırdım. İşte, Blazer ceket alma maceram :-)

2 yorum:

akuma dedi ki...

foto kötü 1 seçim olmuş bence

Ankara Mahpusu dedi ki...

Aslında kendi çektiğim blazer fotolarını da koyacağım; ama bilgisayara aktaracak fırsat olmadı. :)

Yorum Gönder