Wii Balance Board

Wii evin saltanat koltuğuna iyiden iyiye oturdu! Daha kendisi geleli şunun şurasında kaç gün oldu, ama hemen sevgilisini de bizim eve transfer ettirdi.

Evet efendim, gittik paşa paşa Wii Fit Plus ve Balance Board'u alıp geldik dün akşam. (Fit Plus fiyatları)

Kurulum süreci oldukça kolay. Wii'nin kendisini de kurmak oldukça rahattı. Zaten Nintendo'nun Wii'deki mantığı bu bence: basit ve eğlenceli olabilmek...

Çıkan kabloları pat pat takıyorsun 1 dakika da bitiyor bütün kurulum hadisesi. Zaten oyun konsollarının sevdiğim yanı bu. Yok işletim sistemi kur, yok driver'ları güncelle falan gibi dertli detayları yok PC'de olduğu gibi. Tak fişi, bitir işi!

Neyse, Balance Board'un arkasında pil kapağını açıp kutuyla beraber gelen 4 tane kalem pili yerine koyuyorsunuz. Orada kırmızı bir senkronize etme tuşu da var. Önce ona basıyorsunuz. Sonra Wii'nin önündeki minik kapağı açıp oradaki kırmızı tuşa da basıyorsunuz. Board'la konsol senkronize olmuş oluyor böylece. Sonra board'u nasıl kullanacaksanız o şekilde yere bırakıyorsunuz. Ardından koyun Wii Fit Plus diskini Wii'nize, evet bütün kurulum hadisesi bu kadar işte!

Gece yarısına kadar deli gibi oynadık Fit Plus'la gelen oyunları. Arada Yoga hareketlerine falan da baktık. Ama gecenin favorileri kafayla futbol topuna vurma ve kayakla atlama oyunları oldu.

Tahmin ettiğimden daha güzel bir hadise Wii Fit Plus. Bir kere çok eğlenceli, inanılmaz keyif veriyor insana. Hele başında üç beş kişiyseniz, eğlencenin haddi hesabı yok. Ayrıca, eğer ciddi ciddi kilomu kontrol edeceğim, kendime kilomla ilgili hedefler koyacağım diye kullanmak istiyorsanız da çok verimli şekilde kullanılabilecek bir alet. Bu derece eğlenceli ve fonksiyonel birini bulsa insan saniye düşünmez evleniverir! :)

Ha kötü yanları yok mu bu sevimli aletin? Var, olmaz mı hiç! Mesela gece yarısına kadar Wii oynamaktan çılgın gibi acıkıp gece 1 sularında eve pizza istenir. Yanına şarap açılır. Hani Fit Plus'la kalori yakıyorduk? Yaktığımızın 2 katını aldık kesin!

0 yorum:

Yorum Gönder